OGŁOSZENIA PARAFIALNE: VI Niedziela Zwykła 14 lutego 2021

  1. Dziś przypada wspomnienie św. Walentego – patrona zakochanych. Parom narzeczeńskim, życzymy błogosławieństwa Bożego i miłości, a przede wszystkim dobrego przygotowania się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
  2. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o Trzeźwość. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji osób uzależnionych oraz ich rodzin.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Msze św. z obrzędem błogosławienia popiołu i pokutnym posypaniem głów o godz. 7:00, 10.00, 16.30 i 18.00. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. nie spożywamy pokarmów mięsnych i jemy dwa razy lekko i raz do syta.
  4. W piątek Wielkiego Postu, przeżywamy Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Zachęcamy do podjęcia w tym dniu modlitwy i dzieł pokutnych w intencji osób, które zostały skrzywdzone we wspólnocie Kościoła. W naszej parafii odprawimy w tej intencji nabożeństwo drogi krzyżowej o g. 17.30.
  5. Droga krzyżowa dla dzieci o g. 16.30, a Gorzkie żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o g. 17.30.
  6. Za tydzień po Mszy św. o 12.30, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i komunii św.
  7. Zapraszamy młodzież do włączenia się w wielkopostną akcję „CrossPOST”. Wydarzenie to stanowi motywację do podjęcia konkretnego duchowego wysiłku w nadchodzący czas Postu. Darmowe planery z kompleksowym planem treningowym do odbioru w zakrystii.
  8. W Wielkim Poście zapraszamy, zwłaszcza młodzież, do korzystania ze spotkań kręgu biblijnego online. Spotkania te odbywać się będą we wszystkie piątki Wielkiego Postu o 20.00. Link do spotkania dostępny będzie na facebookowej stronie: Oaza Sztum-Malbork na 10 minut przed spotkaniem.
  9. 6 marca o 21.00 w naszym kościele rozpocznie się Wielkopostna Noc Skupienia dla młodzieży ze Sztumu, Malborka, Dzierzgonia i okolic. Hasłem przewodnim będą słowa: „Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią” (Łk 23,43). Słowo Boże podczas tego wielkopostnego czuwania wygłosi ks. Marek Sadłocha, duszpasterz młodzieży z Malborka.