Powrót do Grupy parafialne

Żywy różaniec

ŻYWY RÓŻANIEC jest międzynarodowym ruchem religijnym założonym w XIX w. przez Pauline – Marie Jaricot. Ma charakter modlitewny, a jego celem jest wspomaganie misji.

Uczestnictwo w Żywym Różańcu polega na przynależności do grupy zwanej różą. Każda osoba z róży przez miesiąc odmawia jedną z tajemnic różańcowych. Pierwotnie róża liczyła 15 osób, obecnie zaś – po modyfikacji Różańca przez Jana Pawła II  – 20 osób.

Członkowie Żywego Różańca w dążeniu do świętości starają się naśladować Maryję – Matkę Jezusa i odmawiają różaniec – najbardziej rozpowszechnioną modlitwę maryjną w Kościele rzymskokatolickim. Modlą się w intencji pokoju, nawrócenia grzeszników, Ojca Świętego, rozwoju misji i innych intencji zalecanych przez Kościół.