↑ Powrót do Grupy parafialne

Domowy Kościół

kd

Domowy Kościół Ruchu Światło-Życie (DK) jest małżeńsko-rodzinnym ruchem świeckich w Kościele,  działającym w ramach Ruchu Światło-Życie, który jest jednym z nurtów posoborowej odnowy Kościoła w Polsce.

DK łączy w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre-Dame (END), tworząc właściwą dla siebie drogę, zwaną charyzmatem DK.

Działalność Domowego Kościoła przy naszej parafii to w chwili obecnej jeden krąg, do którego należy 4 małżeństwa z naszej parafii.
Jest to krąg, który znajduje się w formacji permanentnej tzn. po okresie ewangelizacji i pilotażu (istnieje i działa od 2005 roku).

Z zasad Domowego Kościoła spotkanie kręgu odbywa się raz w miesiącu w mieszkaniu jednej rodziny (nie ma stałych terminów – każdorazowo grupa ustala następny termin) i trwa do 3 godzin.
Celem spotkań jest wspólna modlitwa i pomoc w uświęcaniu naszych małżeństw i rodzin. Praca formacyjna odbywa się przez miesiąc w naszych rodzinach i małżeństwach i polega na wypełnianiu zobowiązań DK, których uczymy się w formacji.

Więcej informacji na stronie http://www.dk.elblag.pl/