ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego, kończymy okres wielkanocny. Liturgia ukazuje nam różnorodne dary związane z obecnością Ducha Świętego w naszym życiu. Podstawowym jest dar pokoju i jedności w naszych rodzinach oraz dar pojednania. Zwróćmy na to uwagę w naszych wzajemnych relacjach zarówno z domownikami, jak i z tymi, z którymi się spotykamy na co dzień.

 

2. Dzisiejsza uroczystość to dzień narodzin Kościoła, wspólnoty wierzących.  Czas w którym żyjemy, niech będzie budowaniem relacji miłości z Bogiem i ludźmi. Pamiętajmy w modlitwie o tych, z którymi tę wspólnotę parafialną, diecezjalną, ale też powszechną tworzymy. Dzisiaj o godz. 17.oo w katedrze, odbędzie się ingres ks. biskupa diecezji elbląskiej Jacka Jezierskiego, na który jesteśmy wszyscy zaproszeni.

 

3. W poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w Kościele w Polsce przypada święto Maryi Matki Kościoła. Serdecznie zachęcamy do udziału we Mszy św. tego dnia o godz. 7.oo i 18.oo.

 

4. W czwartek, po raz drugi będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień  modlitwy Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w sobotę otrzymali święcenia kapłańskie.

 

5. Tego dnia o godz. 19.oo w domu parafialnym odbędzie się nauka przed chrztem.

 

6. Zapowiedzi przedślubne:

II. Marcin Chrzanowski i Paulina Anna Wiatrowska – Sztum

Grzegorz Krzysztof Bartoszewicz – Szropy i Monika Stefańska – Sztum

  1. Bartosz Maciej Jabłoński i Angelika Konopka – Sztum

 

7. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Walentynę Sołtys i Adelę Gasińską. Wieczny odpoczynek…

 

 

 

 

W tym tygodniu patronuja nam:

  • 10 VI – bł. Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński;
  • 11 VI – św. Barnaba Apostoł, bliski współpracownik św. Pawła i towarzysz jego pierwszej podróży misyjnej;
  • 13 VI – św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła.
  • 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau.