Zesłanie Ducha Świętego

Przyjdź światłości sumień!

1. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro drugi dzień zielonych świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze tego dnia o 7.oo, 9.45 i 18.oo.

2. W środę wspominamy w liturgii bł. ks. Władysława Demskiego –męczennika II wojny światowej – patrona księży diecezji elbląskiej.

3. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia prosimy o modlitwę za wszystkich kapłanów, a także o powołania do kapłaństwa, szczególnie do naszego Seminarium w Elblągu. Tego dnia o 19.oo odbędzie się nauka przed chrztem.

4. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy!

5. W piątek o 17.oo spowiedź dzieci, które w przyszłą niedzielę przystąpią do I komunii świętej. Uroczystość ta, rozpocznie się o godz.11.oo. Tego dnia nie będzie Mszy św. o 12.3o.

6. Za tydzień wysłuchamy kazania promującego pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę i zachęcamy do udziału w tych rekolekcjach w drodze. Po każdej Mszy Św. będziemy mogli wesprzeć finansowo naszą grupę pielgrzymkową „Zantyr Sztum”.

7. Zapowiedzi I: Karol Nawrocki z Malborka i Katarzyna Mettel ze Sztumskiej Wsi, Jakub Stanisław Marchliński ze Sztumu i Natalia Jedwabna z Żuławki Sztumskiej

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jana Wasielewskiego. Wieczny odpoczynek…