XXXII Niedziela Zwykła

 

Ciebie mój Boże pragnie moja dusza [Ps 63]

  1. Jutro wspominamy w kalendarzu Kościoła pierwszych męczenników Polski: świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. W czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia, w piątek – św. Elżbiety Węgierskiej, a w sobotę – bł. Karoliny Kózkówny.

  2. Za tydzień w niedzielę obchodzimy I Światowy Dzień Ubogich – ustanowiony przez papieża Franciszka. Św. Wawrzyniec nazywał ubogich „skarbem Kościoła”.

  3. Wciąż pamiętamy o szczególnej modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Wypominki z różańcem codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą Św. Codziennie o 18.oo a w niedziele o 9.45 sprawowana jest Msza Św. zbiorowa za zmarłych poleconych naszej modlitwie.

  4. Ponad 40 młodych z naszej parafii, bierze udział w trzydniowych rekolekcjach zamkniętych w sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Matemblewie, które prowadzi ks. Kajetan. Proszę o modlitwę w ich intencji.

  5. W środę 15 listopada pan organista Marcin Katarzyniak rozpoczyna roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny.

  6. 17 listopada w piątek o godz. 16.oo w Sztumskim Centrum Kultury odbędzie się promocja książki „ 600 lat Sztumu. Studia z dziejów miasta i parafii Św. Anny” pod redakcją Radosława Biskupa i ks. Andrzeja Starczewskiego, połączona z wykładem dra hab. Janusza Trupindy: „Zamek krzyżacki w Sztumie w świetle średniowiecznych źródeł pisanych”. Wstęp wolny z możliwością nabycia książki. Serdecznie zapraszamy.

  7. Również 17 listopada o godz. 20.oo w kościele 108 męczenników w Malborku wyruszy Nocna pielgrzymka piesza do Sanktuarium bł. Doroty w Mątowach Wielkich w intencji dusz czyśćcowych.

  8. Zapowiedzi przedślubne I:

Anna Gabig i Roman Gajda ze Sztumu– związani cywilnie.

O ewentualnych przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami, należy powiadomić duszpasterzy.