XXXII Niedziela Zwykła

Strzeż mnie jak źrenicy oka, ukryj w cieniu swych skrzydeł [Psalm 17]

1. Wypominki, czyli modlitwa wstawiennicza w intencji zmarłych – codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św.

2. Jutro obchodzimy Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Msza św. za ojczyznę o godz. 9.45. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

3. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Marcina z Tours, we wtorek – św. Jozafata w środę – pierwszych polskich męczenników: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę Miłosierdzia.

4. Przeżywamy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym w Sudanie Południowym w Afryce, gdzie po latach wojny nadal trwa konflikt wewnętrzny i panuje głód. Ofiary składne na tacę, przeznaczone są na wsparcie dla prześladowanych.

5. We wtorek o godz. 19.oo odbędzie się spotkanie scholii kantorów, które poprowadzi ks. Piotr Towarek, profesor śpiewu z Seminarium Duchownego, nt. psalmów responsoryjnych. Zapraszamy również nowe, chętne osoby do włączenia się w śpiew liturgiczny.

6. W czwartek o godz. 19.oo odbędzie się nauka przed chrztem.

7. Od czwartku 14 listopada p.organista Marcin Katarzyniak rozpocznie roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Ofiary składane z tej okazji będą wyrazem naszej wdzięczności za trud i serce włożone w pracę w naszej Parafii. Bóg zapłać.

8. Za tydzień obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.

9. Za tydzień po każdej Mszy św. odbędzie się kwesta w ramach akcji Pola Nadziei, na rzecz Stowarzyszenia Dar Serca, osób niepełnosprawnych i przewlekle chorych.

10. Zachęcamy do korzystania z bogatego zbioru biblioteki parafialnej, czynnej we wtorki i soboty w godzinach 17.oo-19.oo. Jesienne długie wieczory sprzyjają czytelnictwu.

11. Zapowiedzi przedślubne II: Denis Edward Obuchowski i Karolina Anna Nicgorska – ze Sztumu.

12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Ewę Borowiak. Wieczny odpoczynek…