XXX Niedziela Zwykła

Pan jest blisko ludzi skruszonych sercem [Ps 34]

 1. W najbliższy piątek [1 listopada] przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę, bez Mszy o godz. 12.3o. O godz. 14.00 – procesje żałobne na cmentarzach komunalnych.

 2. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.oo, 9.45 z procesją na cmentarz parafialny i 18.oo. Tego dnia ks. proboszcz, ks. Włodzimierz i ks. Łukasz od godz. 9.oo rozpoczną odwiedziny chorych z komunią św. Wieczorem o 21.oo zapraszamy na Apel Jasnogórski.

 3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania roku pierwszego, odbędzie się we wtorek o godz. 17.oo dla grupy 1, i w środę o godz. 17.oo dla grupy 2.

 4. W dniach od 1 do 8 listopada, można uzyskać odpust za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych

 5. W miesiącu listopadzie zapraszamy na wypominki – modlitwę wstawienniczą w intencji naszych bliskich zmarłych – codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Karty wypominkowe odnajdziemy wyłożone na ławkach.

 6. W czwartek, 31 października, Mszą świętą o godzinie 18.oo w parafii św. Andrzeja Boboli rozpocznie się bal Wszystkich Świętych. Zapraszamy dzieci do udziału we wspólnej zabawie i prosimy o przebranie się za ulubionego świętego. Więcej informacji u ks. Maksymiliana.

 7. Prosimy młodzież o zgłaszanie się na Oazę Modlitwy, która odbędzie się w dniach 8-11 listopada w Jeziornej Osadzie. Są jeszcze wolne miejsca.

 8. W minioną niedzielę 20 % tj. 1470 osób wzięło udział we Mszy świętej. Do komunii św. przystąpiło 785 osób.

 9. We środę powstała grupa kantorów, która będzie uczyła się śpiewu liturgicznego, by wzbogacać liturgię Mszy św. Na mój apel odpowiedziało prawie 30 osób, którym bardzo dziękuje. Myślę, że jest to wielki potencjał do utworzenia chóru parafialnego. Spotkania będą się odbywały we wtorki o godz. 19.oo w domu parafialnym. Nowe chętne osoby w dalszym ciągu zapraszamy.

 10. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby remontowe naszego kościoła. Po każdej Mszy św. nasz kleryk Mateusz, będzie rozprowadzał kalendarze seminaryjne.

 11. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Ryszarda Bogdańskiego i Kazimierza Kamińskiego. Wieczny odpoczynek…