XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś w całej Polsce obchodzimy Dzień Papieski. Przy drzwiach kościoła zbieramy do puszek ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wspomagając młodych, utalentowanych ludzi. We wtorek przypada 40 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

2. Dziś obchodzimy Dzień Nauczyciela, a w czwartek z racji wspomnienia św. Łukasza Ewangelisty – święto Służby Zdrowia. Pracownikom oświaty i Służby Zdrowia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa! Dzisiaj po Mszy Św. o 12.3o odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

3. Jutro, 15 października przeżywamy w naszej Ojczyźnie Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętamy o rodzicach, których spotkała tragedia utraty. Msza Św. w intencji rodzin, małżeństw, a także samotnych rodziców którzy utracili swoje dziecko – przed narodzeniem, czy też po narodzeniu – sprawowana będzie o godz. 10.oo. Po Mszy św. na cmentarzu komunalnym dokonamy pochówku dzieci utraconych.

4. Rekolekcje dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko i przeżywają żałobę oraz cierpienie, odbędą się w dniach 2-3 listopada br. w Domu Pielgrzyma w Mątowach Wielkich. Szczegóły na stronie internetowej diecezji.

5. Przypominamy, że różaniec w naszym kościele odmawiamy codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o g. 16.3o. Pamiętajmy też o różańcu w naszych domach i rodzinach.

6. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na wsparcie misjonarek i misjonarzy na całym świecie.

7. W dniu dzisiejszym o godz. 18.45 w naszym kościele rozpocznie się koncert organowy z towarzyszeniem znakomitego trębacza, w związku z przypadającą 100 rocznicą odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy.

8. Służba Liturgiczna Ołtarza naszej parafii ofiarowała jako wotum Maryjne kapę, czyli szatę liturgiczną używaną w nabożeństwach różańcowych i majowych. Jest to dar z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości. Dziękujemy ministrantom i lektorom.

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Halinę Wróblewską, Marię Mueller, Zdzisława Przybylskiego i Romana Janać. Wieczny odpoczynek…