XXVIII Niedziela Zwykła

Śpiewajcie Panu pieśń nową, albowiem uczynił cuda [Ps 98]

  1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła są przeznaczone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli na stypendia dla utalentowanej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin. Zbiórkę przeprowadza młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Barlewiczek.

  2. W nowym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek – św. Teresę od Jezusa – karmelitankę, doktora Kościoła; w środę – św. Jadwigę Śląską [oraz wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową]; w piątek – św. Łukasza Ewangelistę – patrona lekarzy i służby zdrowia, którym składamy nasze serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

  3. Trwa październik, ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.3o. Różaniec dla dzieci: we wtorek i czwartek, o godz. 16.3o.

  4. Różaniec we wtorek, odmawiać będziemy w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy rodziców, którzy przeżywają ból po utracie swoich dzieci. Msza św. w intencji rodziców tych dzieci zostanie odprawiona w kościele św. Andrzeja Boboli o godz. 10.oo.

  5. Młodzież która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania, zapraszamy na spotkanie we wtorek, o godz. 17.oo.

  6. W piątek o godz. 18.15 z parkingu przy kościele wyruszy autobus na diecezjalne czuwanie młodzieży w Iławie. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy u ks. Maksymiliana.

  7. Zapowiedzi przedślubne II: Kamil Michał Cygan z Krakowa i Agata Maria Hrynkiewicz ze Sztumu.