XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe kościoła w Sztumskiej Wsi. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie i ofiarność.

1. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa, rodziny modlitwą różańcową odmawianą w kościele i w domach.

2. Miesiąc październik stanowi dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność. Niektóre róże wymagają uzupełnienia z powodu śmierci lub wyjazdu części ich członków. W związku z tym zainteresowanych wstąpieniem do róż oraz wspólnotę Żywego Różańca zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego, w środę po wieczornej Mszy Św. Tego dnia przypada święto patronalne i wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

3. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc odprawiamy przed Mszą Św. wieczorną, a z dziećmi odmawiamy różaniec we wtorki i piątki o 16.3o.

4. We środę i czwartek na godz. 17.oo zapraszamy młodzież na katechezę przed bierzmowaniem. Spotykają się grupy których opiekunem jest ks. Włodzimierz.

5.W przyszłym roku zgodnie z zapowiedzią Papieża Franciszka w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Jest to międzynarodowe spotkanie młodych z całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami,biskupami i papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Spotkaniom towarzyszą dwa szczególne znaki podarowane przez św. Jana Pawła II, którymi są Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Znaki te nie tylko są z młodymi podczas ŚDM, ale non-stop krążą po świecie. W naszym kościele także będzie możliwość, aby spotkać się z tymi symbolami już w listopadzie. Wszystkich zainteresowanych i tych, którzy pragną pomóc w zorganizowaniu modlitwy przy tych znakach, a także samym wyjazdem na ŚDM zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w niedzielę 11 października w domu parafialnym o godz. 16.00

6. Za tydzień – XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „ Jan Paweł II – patron rodziny”. Przeprowadzona będzie zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.3o będziemy modlić się za społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Sztumie z racji 60-lecia istnienia szkoły.

8. Zapowiedzi przedślubne II:

Przemysław Michał Jadach – Miłoradz i Jolanta Laskowska – Sztumska Wieś

9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Aleksandra Domska i Irena Dziadul. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.