XXVI Niedziela Zwykła

1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty.

2. Już po raz ósmy 28 września br. (w środę), w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godz. 15.00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast i na wiejskich rozdrożach, będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy tego dnia na Pl. Wolności, by modlić się o miłosierdzie dla siebie, bliskich, Ojczyzny, Kościoła i świata

3. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy
z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Zapraszamy zatem do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych o godz. 7.00 i 18.00

4. Również w czwartek o godz 17.00 w domu parafialnym, odbędzie się pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania roku pierwszego, na które zapraszamy młodzież klas III gimnazjum.

5. Najbliższa sobota będzie pierwszą sobotą października – miesiąca różańcowej modlitwy. Po porannej mszy św. zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i małżeństw, a o 21.00 na Apel Jasnogórski. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz.12.30 odbędzie się pierwsze spotkanie rodzicówdzieci, które w tym roku szkolnym i katechetycznym po raz pierwszy przystąpią do sakramentów pokuty i I Komunii św.

Wieczorem o godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie organizacyjne przed autokarową pielgrzymką do Wilna. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc.

7. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowo budowlany

8. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.