XXVI Niedziela Zwykła

  1. We wtorek rozpoczyna się październik – ogłoszony przez Ojca Świętego Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Nabożeństwo różańcowe codziennie o g. 17.3o. Różaniec dla dzieci: we wtorek i czwartek, o godz. 16.3o.

  2. Zapraszamy dzieci i młodzież do wstępowania w następujące wspólnoty: dzieci od 3 do 5 klasy szkoły podstawowej do udziału w Oazie Dzieci Bożych – spotkania w środy o 17.oo, dzieci od 6 do 8 klasy szkoły podstawowej na Oazę Nowej Drogi – spotkania w czwartki o 17.oo, młodzież na spotkania Oazy Młodzieżowej w pierwsze i trzecie piątki miesiąca o 19.oo. Zapraszamy do wstępowania w szeregi Służby Liturgicznej Ołtarza. Ministranci – spotkania w soboty o 10.oo, lektorzy – drugi i czwarty piątek miesiąca o 19.oo. Czuwanie dla młodzieży diecezji elbląskiej odbędzie się w parafii św. Brata Alberta w Iławie w nocy z 18 na 19 października. Wyjazd 18 października o 18.15. Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych w duchu Taize, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 28 grudnia do 1 stycznia. Bliższe informacje i zapisy u ks. Maksymiliana.
  3. Osoby przygotowujące się do bierzmowania oraz uczniowie klas pierwszych szkół średnich, zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek na 18.oo w kościele na Mszy św.

  4. W tym się tygodniu przypada pierwszy czwartek, dzień w którym modlimy się o powołania kapłańskie, piątek dzień spowiedzi – przed i w trakcie Mszy św. o g. 7.oo, 16.3o i 18.oo. Odwiedziny chorych z komunią św.: czwartek od 12.oo ks. Łukasz, w piątek od 9.oo ks. proboszcz i ks. Maksymilian, w sobotę od 9.oo ks. Włodzimierz. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo na Apel Jasnogórski.

  5. W sobotę 5 października br. o godz. 18.3o w kościele św. Franciszka z Asyżu w Olsztynie [Kortowie] odbędzie się spotkanie z ojcem Anselmem Grünem – niemieckim benedyktynem, znanym pisarzem religijnym oraz przewodnikiem duchowym.

  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o 9.45 Wspólnotę Żywego Różańca z racji święta patronalnego. Po Mszy św. Spotkanie w domu katechetycznym na kawie i zmiana tajemnic.

  7. Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na cele remontowe.

  8.  Ksiądz Biskup Elbląski z dniem 30 września odwołuje z funkcji wikariusza, ks. Kajetana Jakubowskiego i kieruje na studia doktoranckie z historii kościoła na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Księże Kajetanie, dziękujemy za trzy lata intensywnej i owocnej posługi sakramentalnej i duszpasterskiej – szczególnie z młodzieżą: oazową, pielgrzymkową, szkolną, ze Służbą Liturgiczną Ołtarza, małżeństwami Kościoła Domowego, Męskim Plutonem Różańca. W naszej wspólnocie parafialnej zdobywał ksiądz pierwsze doświadczenia w kapłaństwie. Dziękujemy księdzu za przekazywane dobro i otwartość na każdego człowieka a także za niezwykle dobrą współpracę i atmosferę we wspólnocie kapłańskiej. Życzymy wielu darów Ducha Św. w nowym etapie życia kapłańskiego; tym intelektualnym, duchowym a przede wszystkim ludzkim. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan księdzu błogosławi.

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Stefana Bogdańskiego, Teresę Latoszewską i Ryszarda Miętkowskiego. Wieczny odpoczynek…