XXVI Niedziela Zwykła

Przez różaniec lud chrześcijański wstępuje do szkoły Maryi [Jan Paweł II]

1. W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, we wtorek – Świętych Aniołów Stróżów, w czwartek – św. Franciszka z Asyżu, w piątek – św. siostrę Faustynę Kowalską.

2. W tym tygodniu przypadają także: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi przed oraz w trakcie Mszy św. o 7.oo, 16.3o i 18.oo. Od godz. 9.oo ks. proboszcz, ks. Włodzimierz i ks. Kajetan odwiedzą z komunią św. chorych a ks. Łukasz odwiedzi chorych w sobotę od godz.9.oo. W sobotę po Mszy Św. o 7.oo zapraszamy na różaniec w intencji małżeństw i rodzin a o 21.oo na Apel Jasnogórski.

3. Rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny. Różaniec codziennie pół godz. przed wieczorną Mszą św. Różaniec dla dzieci we wtorek i piątek o g. 16.3o. Zachęcamy do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach. Zachęcam uczestniczących w nabożeństwie różańcowym o pozostanie również na Mszy Św.

4. W przyszłą niedzielę przy drzwiach kościoła – zbiórka do puszek na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas Diecezji Elbląskiej.

5. W związku z dużym zainteresowaniem wyjazdem do Warszawy na ogólnopolskie spotkanie młodzieży na Stadionie Narodowym w Warszawie 6 października, organizowany jest trzeci autokar. Są zatem jeszcze wolne miejsca. Koszt wyjazdu to 55 zł. Zapisy i informacje u ks. Kajetana. 6. W środę w Domu Parafialnym o godzinie 17.oo odbędzie się pierwsze w tym roku spotkanie Oazy Dziecięcej. Poprowadzi je ks. Kajetan. Spotkania Oaz Dziecięcych to forma pomocy rodzicom w religijnym formowaniu ich dzieci. 7. 14 października o 18.45 odbędzie się w naszym kościele koncert pt. „Niepodległa wielu wymiarów” w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert na organy i trąbkę został objęty patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji za tydzień. 8. Za tydzień ofiary składane na tace przeznaczone będą na prace remontowe naszego kościoła. Została zakończona renowacja dwóch ścian wieży a w połowie października rozpoczną się prace przy montażu instalacji przeciwpożarowej. 9.W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Ryszarda Rombalskiego, Wiesława Szczęch i Stanisławę Andrychowską. Wieczny odpoczynek