XXIX Niedziela Zwykła

Pan będzie czuwał nad twoim wyjściem i powrotem [Ps 121]

  1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele powszechnym.

  2. Dla celów statystycznych Kościoła w Polsce, odbywa się we wszystkich parafiach liczenie wiernych uczestniczących we Mszy Św. i przystępujących do komunii św.

  3. We wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Tego dnia o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji misjonarek i misjonarzy całego świata. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiamy codziennie o g. 17.30. Różaniec dla dzieci: we wtorek i czwartek o godz. 16.30.

  4. We wtorek ma spotkanie o g.17.oo, grupa przygotowywana do bierzmowania przez ks. Włodzimierza a w środę o g. 17.oo grupa ks. Łukasza.

  5. W środę o g. 19.oo na plebani odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne grupy kantorów. Chętne osoby mające słuch muzyczny, zapraszamy na naukę śpiewu liturgicznego, pod przewodnictwem naszej parafianki, Pani Bożeny Piątek, która posiada bogate doświadczenie muzyczne, przez wiele lat śpiewając w operze i operetce.

  6. W miniony czwartek nasze seminarium duchowne w Elblągu rozpoczęło po raz 26. nowy rok akademicki. Naszą radością jest 26 kleryków, w tym 9 studentów rocznika pierwszego. Prosimy o modlitwę.

  7. Na ławkach wyłożone są koperty z kartkami wypominkowymi i na Mszę św. zbiorową. Prosimy o czytelne wypisanie imion i nazwisk zmarłych, za których w listopadzie będziemy modlić się odmawiając różaniec i podczas codziennej Mszy Św.

  8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Gabrielę Lipską i Tadeusza Grudniewskiego. Wieczny odpoczynek…