XXIII Niedziela Zwykła

Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone będą na dalszy remont kościoła w Sztumskiej Wsi. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania.

1. Dziś – Ewangelia tej niedzieli ukazuje Chrystusa uzdrawiającego człowieka głuchoniemego jako spełnienie zapowiedzi proroka Izajasza. Wpatrzeni w Zbawiciela wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom ludzi w potrzebie, starajmy się i my odnosić z szacunkiem do każdego człowieka.

2. We wtorek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, nazywane inaczej świętem Matki Bożej Siewnej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.45 i 18.00

3. W środę o godz. 18.00 – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza Święta wieczorna.

4. W sobotę – wspomnienie Imienia Najświętszej Maryi Panny, ustanowione na podziękowanie Panu Bogu i Matce Najświętszej za zwycięstwo odniesione przez króla Jana III Sobieskiego nad Turkami pod Wiedniem w roku 1683.

5. W środę odbędzie się spotkanie parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy do plebanii na godz. 19.00. Radę stanowią kapłani, katecheci i odpowiedzialni za poszczególne grupy modlitewne i charytatywne.

6. Zbiórka dla ministrantów i lektorów oraz tych, którzy chcieliby dołączyć do Liturgicznej Służby Ołtarza odbędzie się w sobotę o godz. 9.00.

7. Ks. Adrian zaprasza młodzież z gimnazjum i szkół średnich na spotkanie do Grupy Młodych Apostołów, które odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz 16.00 w domu parafialnym.

8. Za tydzień, w niedzielę w Sztumskiej Wsi o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa z racji święta Podwyższenia Krzyża Świętego.

9. Zapowiedzi przedślubne II: Michał Kopij – Sztum i Agnieszka Maziarz – Czernin

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM

  • Najświętsza Maryja Panna. Jej szczególnej opiece polecamy solenizantki bieżącego tygodnia, rolników przystępujących do siewu, a także młode pokolenie oraz jego rodziców i wychowawców.