XXIII Niedziela Zwykła

Niepokalane Serce Maryi – wstawiaj się za nami!

1. Dziś w sanktuarium w Gietrzwałdzie obchody 140. rocznicy objawień Matki Bożej. Uroczystościom przewodniczy Nuncjusz Apostolski w Polsce.

2. W Kościele w Polsce rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Modlitwą i życzliwością otaczamy nauczycieli, młodzież i dzieci. Na Mszy Św. o 12.3o odbędzie się błogosławieństwo pierwszoklasistów i poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Podczas tej Mszy św. będziemy również dziękować Bogu za tegoroczne plony prosząc o błogosławieństwo dla pracujących na roli.

3. W czwartek [14 września] przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo i 18.oo. W kościele filialnym w Sztumskiej Wsi za tydzień o 12.oo uroczystość odpustowa.

4. We środę o godz. 16.3o odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy na spotkanie również chętne dzieci wraz z rodzicami. W piątek na 18.oo w kościele i po Mszy Św. zapraszamy młodzież na spotkanie. Ministranci swoje spotkanie mają w sobotę o 10.oo.

5. Za tydzień będziemy przeżywali światowy Dzień Sybiraka.

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Jana Grzywińskiego i Jadwigę Groszkowską. Wieczny odpoczynek …