XXIII Niedziela Zwykła

1. Pan Jezus stawia nam wysokie wymagania. On ma być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego winno brać początek każde działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości, to w twoim życiu jest bałagan”.

2. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Nasza wspólnota parafialna dla dzieci i młodzieży ma wiele propozycji: liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) czy schola dziecięca, oaza dzieci Bożych i oaza młodzieżowa, które po wakacyjnej przerwie wznowią swoją działalność. Zachęcamy do wstąpienia w szeregi tych grup.

3. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Tego dnia będziemy modlić się w intencji Żywego Różańca. Po mszy św. zmiana tajemnic

4.W czwartek, 8 września przypada święto Narodzenia NMP, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Zapraszamy na Msze Święte o godz 7.00, 9.45, i 18.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów. O godz. 19.00 w domu parafialnym odbędzie się nauka przed chrztem

5. Ks. Kajetan serdecznie zaprasza na spotkanie popielgrzymkowe grupy „Zantyr” Sztum, które odbędzie się w najbliższą sobotę 10 września. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich pielgrzymów, zarówno tych, którzyszli w tym roku jak i w latach ubiegłych wraz z rodzinami. Zapraszamy również wszystkich którzy jeszcze nie pielgrzymowali, ale mają taki zamiar w przyszłości. Spotkanie to rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00 a następnie wspólnym, pogodnym wieczorem połączonym z agapą.

6. Za tydzień o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa. Zapraszamy wszystkich a szczególnie rolników na wspólne dziękczynienie za tegoroczne plony.

7. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie. W szczególny sposób pragniemy ogarnąć modlitwą ostatnio zmarłych parafian i ich bliskich: Jana Hoffmanna, Teresę Studzińską, Dariusza Mazurowskiego, Zbigniewa Kowzana i Kajetana Waszewicza. Wieczny odpoczynek…