XXII Niedziela Zwykła

Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Elblągu.

1. Dziś ostatnia niedziela w czasie wakacji. W liturgii słowa usłyszeliśmy wezwanie do zachowywania prawa Bożego i wprowadzania słowa Bożego w czyn. Niech to przesłanie towarzyszy nam każdego dnia a szczególnie rozpoczynającym w tym tygodniu rok szkolny i katechetyczny.

2. We wtorek – uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie nauki w szkołach, zostanie odprawiona w naszym kościele o godzinie 16.3o. Od godz. 16.oo będzie okazja skorzystania ze spowiedzi.

Na wspólną modlitwę zapraszamy wszystkich związanych ze szkołą, a więc dzieci i młodzież oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji szkoły, gdyż nowy rok powinno się rozpocząć z Panem Bogiem.

Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w przyszłą niedzielę ma Mszy Św. z udziałem dzieci o godz. 12.3o.

3. We wtorek przypada 76. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za ofiary tej wojny oraz o pokój na świecie.

4. W środę o godz. 18.oo – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, i Msza Święta w intencji Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź św. pół godziny przed Mszą Świętą. Do konfesjonału zapraszamy uczennice i uczniów, którzy nie zdążą tego zrobić we wtorek w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

W pierwszy piątek Msze Święte wotywne o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 7.oo, 16.3o i 18.oo. Składka na tacę na potrzeby misyjne. Wyjazd kapłanów z posługą sakramentalną do chorych w piątek o godz. 9.oo ks. proboszcz a w sobotę od. 9.oo ks. Włodzimierz. W sobotę po porannej Mszy Świętej różaniec w intencji małżeństw i rodzin a o 21.oo Apel Jasnogórski.

6. Za tydzień – składka na tacę będzie przeznaczona na prace remontowe kościoła w Sztumskiej Wsi.

7. Zapowiedzi przedślubne I: Michał Kopij – Sztum i Agata Maziarz – Czernin

8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: Elżbieta Guntowska i Halina Płusa. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.