XXII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na trwające prace konserwatorskie wieży naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

1. Rozpoczyna się rok szkolny. Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek o 16.3o. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla dzieci za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.3o. Na tej samej Mszy będziemy dziękować Bogu za tegoroczne zbiory i za pracę rolników.

2. W dniu wczorajszym po wieczornej Mszy miało miejsce spotkanie po pielgrzymkowe grupy Zantyr Sztum, oraz Apel Jasnogórski o godzinie 21.oo.

3. W środę o godz. 17.oo w domu parafialnym odbędzie się spotkanie zelatorek Żywego Różańca; po Mszy Św. wieczornej zmiana tajemnic różańcowych. Ze względu na małe zainteresowanie, rezygnujemy z organizacji pielgrzymki na uroczystości Maryjne do Piaseczna.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed każdą Mszą Św. o 7.oo i 18.oo. Spowiedź i Msza dla dzieci o g. 16.3o. Tego dnia od godz. 9.oo odwiedzimy naszych chorych z Komunią Św.

Tego dnia zostanie wznowiona praca formacyjna duszpasterstwa młodzieży przy naszej parafii. Bardzo cieszy nas fakt licznego uczestnictwa w różnego rodzaju rekolekcjach wakacyjnych. Serdecznie zachęcamy młodzież do aktywnego przeżywania i pogłębiania swojej wiary. Spotkanie piątkowe odbędzie się w Domu Parafialnym o godzinie 19.oo.

5. W sobotę 8 września, obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o godz. 7.oo i 18.oo poświęcimy ziarno przeznaczone na zasiew. Zachęcamy do udziału w uroczystościach ku czci Matki Bożej: w Gietrzwałdzie w niedzielę: o godz. 11.oo a w Piasecznie o 10.3o.

6. W sobotę o godzinie 10.oo zostają wznowione zbiórki ministranckie. Zachęcamy wszystkich chłopców do wstępowania w szeregi SLO naszej parafii. Jest to szansa nie tylko służenia publicznie Bogu lecz także okazja do uczestnictwa w różnych zawodach, wyjazdach rekreacyjnych czy innych ciekawych zajęciach.

7. 6 października na Stadionie Narodowym w Warszawie będą miały miejsce ogólnopolskie rekolekcje młodzieżowe połączone z ciekawymi koncertami. Wydarzenie to jest związane z Synodem Biskupów w Rzymie poświęconego młodzieży. Ks. Kajetan wraz z ks. Pawłem z parafii Andrzeja Boboli organizują wyjazd na to wyjątkowe wydarzenie. Koszt uczestnictwa wynosi 55 zł. Zapisy u ks. Kajetana lub ks. Pawła.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Józefa Bystronia. Wieczny odpoczynek…