XXII Niedziela Zwykła

 

Ofiary w dniu dzisiejszym składane na tacę przeznaczone będą na trwające prace konserwatorskie na elewacji naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

 1. W poniedziałek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. o godz. 16.3o dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i pracowników szkół.

 2. W rozpoczynającym się tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Tego dnia modlimy się o powołania do kapłaństwa. Jednocześnie przypominamy, że Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów w nowym roku akademickim. Termin drugiego naboru: 15 września.

 3. W środę o 18.oo Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic.

 4. W czwartek o godz. 19.oo rozpoczyna pracę formacyjną Wspólnota Odnowy w

     Duchu Świętym.

 1. W piątek [8 września] obchodzimy święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 7.oo i 18.oo.

 2. W sobotę o godz. 10.oo odbędzie się zbiórka ministrantów; na godz. 18.oo zapraszamy na Mszę Św. z udziałem pielgrzymów. Po Mszy Św. wspólna Agapa, która zakończy się Apelem Jasnogórskim o 21.oo. Na spotkanie popielgrzymkowe zapraszamy również rodziców naszych pielgrzymów, sponsorów i sympatyków grupy Zantyr Sztum.

 3. Uroczyste obchody 140. rocznicy objawień maryjnych w Gietrzwałdzie odbędą się za tydzień, w niedzielę [10 września]. Mszy św. o godz. 11.00. Mszy św. na polach gietrzwałdzkich przewodniczyć będzie Nuncjusz Apostolski w Polsce. Zachęcamy do pielgrzymowania.

 4. W dniu 10 września odbędą się dożynki Gminne. Msza św. z poświęceniem wieńców żniwnych w naszym kościele o godz. 12.3o. 

 5. Za tydzień we wszystkich kościołach diecezji elbląskiej dokonamy aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

 6. W odpowiedzi na prośbę ks. bp. elbląskiego, do puszek przy drzwiach kościoła młodzież ze Szkolnego Koła Caritas z Barlewiczek zbiera dziś ofiary na pomoc poszkodowanym w skutek burz i nawałnic z sąsiedniej diecezji pelplińskiej.

 7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Czesława Szhufreide, Wiesława Celmer i Stanisławę Skrzypską. Wieczny odpoczynek