»

Sie 20

XX Niedziela Zwykła

Uproś sercom zmartwychwstanie, Maryjo!

1. W nowym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek – św. Piusa X – papieża, we wtorek Najświętszą Maryję Pannę Królową, w czwartek św. Bartłomieja apostoła.

2. W poniedziałek na godz. 19.oo ks. Kajetan zaprasza na spotkanie rodziców ministrantów, w związku z wyjazdem na obóz liturgicznej służby ołtarza.

3. W sobotę [26 sierpnia] przypada Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, a także główne obchody 300-lecia koronacji obrazu jasnogórskiego. Ojcowie Paulini i polscy Księża Biskupi zachęcają do pielgrzymowania na Jasną Górę w trwającym roku jubileuszowym. Tego dnia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.45 i 18.oo.

4. Biblioteka parafialna z powodu urlopu Pana Tomasza, nie będzie czynna od 25 sierpnia do 1 września oraz od 20 do 25 września.

5. Raz jeszcze przypominamy: W październiku br. rozpoczynają się w Elblągu trzyletnie studia podyplomowe z teologii. Do udziału w studiach zaproszone są osoby świeckie, posiadające wykształcenie teologiczne, w szczególności nauczycieli religii. Więcej informacji na stronie internetowej diecezji.

6. Razem z Caritas Polska możemy wspomóc poszkodowanych w ostatnim czasie w wyniku burz i nawałnic. Aby pomóc, wystarczy wysłać SMS lub dokonać wpłaty na konto Caritas.

SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z     VAT) lub wpłata na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000           0000 3436 4384 – z dopiskiem WICHURA].

1. Zapowiedzi przedślubne II: Łukasz Ćwiek i Daria Teresa Ćwiek zd Dawidziak – Bydgoszcz

2. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Jadwigę Dulską. Wieczny odpoczynek …