XVIII Niedziela Zwykła

 

Święto Przemienienia Pańskiego: 6 sierpnia 2017

Zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich…

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na trwający remont elewacji naszego kościoła. Za zrozumienie i złożone ofiary bardzo dziękujemy.

1. We wtorek wspominamy św. Dominika, w środę św. Teresę Benedyktę od Krzyża [Edytę Stein] patronkę Europy, karmelitankę zamordowaną w Auschwitz. W czwartek – św. Wawrzyńca diakona; w piątek – Matkę Bożą Świętolipską oraz św. Klarę.

2. Również w piątek [11 sierpnia] na Jasną Górę wchodzi XXV. Elbląska Pielgrzymka Piesza, a także zakończy się pielgrzymka rowerowa.

3. W dniach 3-6 września organizowana jest III. Żuławska Pielgrzymka Piesza, od ujścia Wisły (z Mikoszewa), do Gietrzwałdu, dla uczczenia 140. rocznicy objawień maryjnych. Szczegóły w Internecie i na plakatach.

4. Ofiary zbierane za tydzień na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej.

5. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. strażacy przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na przeprowadzenie operacji w Monachium, chorego na raka, naszego parafianina trzyletniego Nikodema Nazarewicza.

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Michała Radziszewskiego, Wojciecha Romanowskiego i Zbigniewa Borys. Wieczny odpoczynek …