XVIII Niedziela Zwykła

Ja jestem Chlebem Życia!

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na trwające prace konserwatorskie elewacji zewnętrznej wieży naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

1. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego, w środę wspominamy św. Dominika, w czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża [Edytę Stein] patronkę Europy, karmelitankę zamordowaną w Auschwitz; w piątek św. Wawrzyńca diakona; a w sobotę Matkę Bożą Świętolipską oraz św. Klarę.

2. Również w sobotę [11 sierpnia] na Jasną Górę wchodzi XXV. Elbląska Pielgrzymka Piesza, a także pielgrzymka rowerowa. Pielgrzymów na wałach jasnogórskich powita ks. bp Jacek Jezierski. Prosimy o modlitwę za naszych pielgrzymów.

3. Ofiary zbierane za tydzień na tacę przeznaczone są na Wyższe Seminarium Duchowne oraz na Fundusz Nauki i Studiów Diecezji Elbląskiej.

4. Zapowiedzi przedślubne I:

Kacper Maciąg i Dominika Katarzyna Pryjomska – Sztum

Adrian Sylwester Gałka – Sztum i Anna Kłosińska – Kamienna

Piotr Czarnecki i Edyta Krzemińska – Sztum

5. W tym tygodniu pożegnaliśmy: Danielę Wilanowską, Władysławę Kapustę i Mirosława Grochowskiego. Wieczny odpoczynek..