»

Lip 30

XVII Niedziela Zwykła

Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Ignacego z Loyoli, we wtorek św. Alfonsa Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Marię Vianneya – kapłana, patrona proboszczów.

2. W środę o 18.oo zostanie odprawiona Msza Św. w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

3. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania, szczególnie do naszego Seminarium Duchownego w Elblągu.

4. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca przed Mszą św. o godz. 7.oo i 18.oo. Odwiedziny chorych z Komunią Św. rozpoczniemy o godz. 9.oo.

5. W sobotę po porannej Mszy Św. zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo na Apel Jasnogórski.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego.

7. Zachęcamy do duchowej więzi i modlitwy z Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę a szczególnie grupą Zantyr Sztum, która w dniu wczorajszym wyruszyła na szlak pielgrzymi.

8. Za tydzień ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na trwający remont elewacji naszego kościoła.

9. Zapowiedzi przedślubne II:

Anatol Kapphengst – Gdańsk i Nikola Kosalka – Sztum

1o. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Danutę Kubacką, Jana Krupę i Sylwestra Kordowskiego. Wieczny odpoczynek …