XVII Niedziela Zwykła

Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii doroczny odpust ku czci Św. Anny. Główna Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz.11.3o, której przewodniczyć będzie ks. dziekan kan. Dariusz Paszkowski, proboszcz parafii bł. Franciszki Siedliskiej w Elblągu. Serdecznie witamy ks. kaznodzieję. Wieczorem o godz. 18.45 zapraszamy na coroczny koncert organowy z racji dnia odpustowego. Będziemy gościli profesora Akademii Muzycznej z Katowic Juliana Gembalskiego. Ten dzień to święto naszej parafii, dlatego zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych uroczystościach.

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Ignacego z Loyoli, w środę św. Alfonsa Liguoriego biskupa i doktora Kościoła, w sobotę św. Jana Marię Vianneya – kapłana, patrona proboszczów.

2. W środę o 18.oo zostanie odprawiona Msza Św. w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych.

3. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o powołania, szczególnie do naszego Seminarium Duchownego w Elblągu.

4. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca przed Mszą św. o godz. 7.oo i 18.oo. Odwiedziny chorych z Komunią Św. rozpoczniemy o godz. 9.oo.

5. W sobotę po porannej Mszy Św. zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo na Apel Jasnogórski – szczególnie zapraszamy rodziny naszych pielgrzymów.

6. Zachęcamy do duchowej więzi i modlitwy z Elbląską Pielgrzymką Pieszą na Jasną Górę a szczególnie grupą Zantyr Sztum, która w dniu dzisiejszym pod przewodnictwem ks. Kajetana wyruszyła na szlak pielgrzymi. Niech wszelkie trudy i intencje nasze osobiste, naszych rodzin, wspólnoty parafialnej – zaniosą przed tron Pani Jasnogórskiej. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i dobrodziejom, dzięki którym pielgrzymka mogła wyruszyć ze Sztumu do Częstochowy.

7. Za tydzień ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na trwający remont elewacji wieży naszego kościoła.

8. W dniu dzisiejszym żegnamy ks. Krystiana, który przechodzi do parafii bł. Jerzego Matulewicza w Pasłęku. Bardzo dziękujemy za dobrą współpracę i wszelkie dobro, które dokonało się przez Jego osobę. Księże Krystianie, niech Chrystus Najwyższy Kapłan umacnia Księdza w codziennym życiu.