XVI Niedziela Zwykła

1. Dziś – szesnasta niedziela w ciągu roku. Ewangelia tej niedzieli ukazała nam troskę Pana Jezusa o Jego uczniów, zmęczonych wykonywaniem zleconej im przez Niego misji. Pan Jezus jako dobry Pasterz troszczy się również o nas. Niech ta prawda towarzyszy nam zarówno w czasie pracy jak i odpoczynku.

2. Za tydzień 26 lipca będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci Św. Anny, patronki naszego kościoła i naszej wspólnoty parafialnej. Mszy Św. odpustowej, która rozpocznie się o 11.3o , przewodniczyć będzie i kazanie okolicznościowe wygłosi ksiądz proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej z Dzierzgonia – ks. Józef Bommersbach.

W dniu odpustu, już tradycyjnie zapraszamy na recital organowy, tym razem w wykonaniu wybitnego muzyka JAROSŁAWA CIECIERSKIEGO z Olsztyna. Koncert rozpocznie się w naszym kościele
o godz. 18.45. W programie usłyszymy utwory: Michała Kleofasa Ogińskiego,  Fryderyka Chopina,  Franciszka Liszta, także jak na każdym koncercie – Feliksa Nowowiejskiego oraz prawykonanie utworów naszego znakomitego gościa – Jarosława Ciecierskiego.
Zapraszamy wszystkich parafian i gości na wspólną modlitwę i koncert w dniu święta naszej parafii.

3. W dalszym ciągu istnieje możliwość zapisania się na Elbląską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę
w grupie Zantyr-Sztum. Można tego dokonać na spotkaniu po dzisiejszej wieczornej Mszy świętej lub osobiście u ks. Adriana. Serdecznie zachęcamy.

4.W czwartek – będziemy obchodzić święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy. Pochodziła
ze Szwecji i wiele wniosła w życie narodów europejskich, dlatego w 1999 roku Jan Paweł II ogłosił ją patronką Europy.

5. W sobotę przypada święto św. Jakuba Apostoła, nazywanego Jakubem Starszym lub Większym. Jest on drugim męczennikiem po św. Szczepanie. Został ścięty mieczem w 44 roku po narodzeniu Chrystusa. Szczególnym miejscem jego kultu i celem pielgrzymek (udających się także z Polski) jest Santiago de Compostela w Hiszpanii.

Również w sobotę przypada wspomnienie św. Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji na parkingu obok kościoła odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych w sobotę po Mszy świętej wieczornej.

6. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.

7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Adam Michalski i Daniela Bartkiewicz. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Zapowiedzi przedślubne

  1. Marek Hołubowski – kawaler zam. Braniewo i Małgorzata Świderska – panna zam. Sztum (drugie)

  2. Piotr Warżel – kawaler zam. Sztum i Paulina Radoń – panna zam. Olchow (drugie)

  3. Marcin Kościecka – kawalre zam. Mikołajki Pom. i Agnieszka Jabłońska – panna zam. Sztumska Wieś (drugie)

  4. Karol Piotrowski – kawaler zam. Sztum i Marzena Grochowska – panna zam. Sztum (drugie)

  5. Piotr Ogórek – kawaler zam. Piekło i Patrycja Wojewódzka – panna zam. Sztum (pierwsze)