XVI Niedziela Zwykła

 

Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości

[list do Rzymian]

W dniu dzisiejszym gościmy w naszej parafii Ojca Elizeusza Czwerenko, neoprezbitera z zakonu ojców franciszkanów, który wygłosi do nas słowo Boże i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Cieszymy się z kolejnego kapłana pochodzącego ze Sztumu i chcemy wspierać naszą modlitwą w posłudze kapłańskiej.

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek św. Kingę, we wtorek św. Jakuba Apostoła, a także św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących. Tego dnia po wieczornej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

2. W środę wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Maryi. Wszystkim babciom i dziadkom dziękujemy za ich troskę i miłość. Życzymy błogosławieństwa i pociechy z wnuków.

3. Nadal można dołączyć do jubileuszowej XXV. Elbląskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę oraz Pielgrzymki Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału. W sobotę wyruszy z naszej parafii grupa pielgrzymkowa Zantyr Sztum pod przewodnictwem ks. Kajetana. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki w sobotę o godz. 8.oo, po niej pożegnanie pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich parafian. Wyjątkowo tego dnia nie będzie Mszy Św. o 7.oo.

4. Za tydzień 30 lipca, będziemy przeżywali w naszej parafii doroczny odpust ku czci Św. Anny. Msza odpustowa zostanie odprawiona o godz.11.3o przez rektora Elbląskiego Seminarium Duchownego ks. dra Sławomira Małkowskiego a wieczorem o godz. 19.oo zapraszamy na koncert organowy w trwającym roku Feliksa Nowowiejskiego. Będziemy gościli profesora Akademii Muzycznej z Bydgoszczy Jakuba Kwintal. Ten dzień to święto naszej parafii, dlatego zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tych uroczystościach.

5. Zapowiedzi przedślubne I:

Anatol Kapphengst – Gdańsk i Nikola Kosalka – Sztum

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Dariusza Dmitrzak i Genowefę Mayerosch. Wieczny odpoczynek…