XV Niedziela Zwykła

 

Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus

1. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek bł. Szymona z Lipnicy, w czwartek bł. Czesława kapłana – dominikanina, w sobotę św. Marię Magdalenę.

2. Zachęcamy do wakacyjnego pielgrzymowania: podczas jubileuszowej XXV Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej na Jasną Górę oraz Pielgrzymce Rowerowej z Elbląga na Jasną Górę. Szczegółowe informacje można uzyskać u ks. Kajetana. W sobotę 22 lipca spotkanie organizacyjne pieszej pielgrzymki grupy Zantyr.

3. Rozpoczyna się 4. Edycja Festiwalu Muzyka Polska na Żuławach. Koncerty Elbląskiej Orkiestry Kameralnej odbędą się o godz. 19.oo: w sobotę 22 lipca w kościele w Starym Polu; w niedzielę 23 lipca w kościele św. Bartłomieja w Pasłęku, w poniedziałek 24 lipca w katedrze św. Mikołaja w Elblągu, we wtorek 24 lipca w kościele w Stegnie. Wstęp bezpłatny. Zachęcamy do udziału.

4. Za dwa tygodnie 30 lipca, będziemy przeżywali w naszej parafii doroczny odpust ku czci Św. Anny. Msza odpustowa zostanie odprawiona o godz.11.3o przez rektora Elbląskiego Seminarium Duchownego ks. dra Sławomira Małkowskiego a wieczorem o godz. 19.oo zapraszamy na koncert organowy w trwającym roku Feliksa Nowowiejskiego. Będziemy gościli profesora Akademii Muzycznej z Bydgoszczy Jakuba Kwintal.

5. Zapowiedzi przedślubne:

II Artur Mieczysław Urban – Elbląg i

Małgorzata Rozenberg – Sztum

Michał Kuźbicki i Aleksandra Żółtowska – Gdańsk

6. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

Mariannę Żaglewską, Jadwigę Chęć i Zbigniewa Stępień. Wieczny odpoczynek …