XIX Niedziela Zwykła

 

Dziękujemy za ofiary składane dziś na tacę na rzecz Seminarium Duchownego w Elblągu. Informujemy, że II termin rekrutacji do seminarium będzie miał miejsce w dniu 15 września. Alumni seminarium są studentami Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

1. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe kapłana i męczennika z Auschwitz – patrona diecezji elbląskiej.

2. W środę obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny [Matki Bożej Zielnej]. Msze św. z poświęceniem ziół, kwiatów, kłosów zbóż wg porządku niedzielnego. Tego dnia jest Święto Wojska Polskiego i rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

3. Od nowego roku akademickiego rozpoczynają się w Elblągu trzyletnie studia podyplomowe z teologii. Organizatorami są: Wydział Teologii UWM w Olsztynie oraz diecezja elbląska. Do udziału w studiach zapraszamy osoby świeckie, posiadające wykształcenie teologiczne, w szczególności nauczycieli religii.

4. W czwartek przypada wspomnienie św. Jacka Odrowąża i dzień imienin ks. biskupa Jacka Jezierskiego. Dostojnego Solenizanta otoczmy modlitwą.

5. Po Mszy Św. strażacy przeprowadzą zbiórkę pieniężną do puszek na operację w Niemczech, chorego na raka, naszego parafianina trzyletniego Nikodema Nazarewicza.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 13.oo w Ryjewie rozpocznie się uroczystość odpustowa ku czci Św. Rodziny. Tego dnia o godz. 8.oo, wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka do tego sanktuarium. Zapraszamy do udziału.

7. W piątek dotarła na Jasną Górę Elbląska Pielgrzymka Piesza i grupa Zantyr Sztum oraz pielgrzymka rowerowa. Bardzo dziękuję za udział wszystkim uczestnikom tych niezwykłych rekolekcji w drodze. Szczególne podziękowania składamy ks. Kajetanowi za przygotowanie i przewodzenie oraz wszystkim sponsorom.

8. SZLACHETNA PACZKA to ogólnopolski program pomocy bezpośredniej stworzony przez księdza Jacka Stryczka z Krakowa, w którym darczyńcy przygotowują pomoc wybranym rodzinom. W zeszłym roku dzięki pracy wolontariuszy pomoc otrzymało prawie 19 tysięcy rodzin. Projekt Szlachetnej Paczki w rejonie Sztumu w roku ubiegłym ruszył po raz pierwszy. Nasze rodziny otrzymały blisko 300 paczek z niezbędnym sprzętem gospodarstwa domowego, żywnością, wyposażeniem mieszkania, odzieżą i zabawkami. Dzięki zaangażowaniu dziesięciorga wolontariuszy, lokalnych firm i przedsiębiorców, a także firmie Fobos, która była głównym sponsorem akcji, zostało przekazanych około trzysta paczek z prezentami o łącznej wartości około pięćdziesięciu czterech tysięcy złotych. Szlachetna Paczka w tym roku rusza w Sztumie po raz drugi. Od sierpnia trwa rekrutacja wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w program pomocy. Osoby, które ukończyły 18 lat i są chętne do bezinteresownego działania, mogą zgłaszać swoje kandydatury na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybierając rejon Sztum. Można też kontaktować się z liderem rejonu Sztum: 600 821 829 panią Anną Siemionow. 9. Zapowiedzi przedślubne I: Łukasz Ćwiek i Daria Teresa Ćwiek zd. Dawidziak – Bydgoszcz