XIX Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym do sanktuarium Jasnogórskiego dotrze piesza pielgrzymka z diecezji elbląskiej. Bardzo dziękujemy pielgrzymom sztumskiej grupy Zantyr z ich przewodnikiem ks. Maksymilianem, za podjęty trud, za ich modlitwę i zaniesione intencje przed tron Matki Bożej.

1. W środę wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej.

2. W czwartek [15 sierpnia] obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie Święto Wojska Polskiego. Porządek Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziół, kłosów zbóż i kwiatów.

3. W sobotę [17 sierpnia] we wspomnienie św. Jacka Odrowąża swoje imieniny obchodzi Ksiądz Biskup Elbląski Jacek Jezierski. Najdostojniejszego Solenizanta otoczmy naszą życzliwą modlitwą.

4. W przyszłą niedzielę wyruszą ze Sztumu na odpust Św. Rodziny do sanktuarium w Ryjewie, pielgrzymki: piesza o godz. 8.3o, a rowerowa o godz. 11.oo. Msza Św. po przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Skibickiego, rozpocznie się o godz. 13.oo. Udział w tych wydarzeniach, to szczególny czas modlitwy w intencji małżeństw i rodzin.

5. Zapowiedzi przedślubne II:

Michał Marszałkowski – Sztum i Joanna Krystyna Borowska – Postolin

Patryk Liszewski – Borowy Młyn i Anna Ochman – Barlewiczki

Łukasz Łaszewski – Malbork i Kamila Sabina Chwiałkowska – Sztum

I: Jakub Kill – Braniewo i Patrycja Hryciuk – Sztum

Kamil Lipski – Sztum i Kamila Tomasik – Malbork

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy

Marię Niziołek, Helenę Kuczwalską i Jadwigę Olszewską.

Wieczny odpoczynek…