XIX Niedziela Zwykła

W sobotę dotarła do sanktuarium Jasnogórskiego rowerowa i piesza pielgrzymka z diecezji elbląskiej. Bardzo dziękujemy pielgrzymom sztumskiej grupy Zantyr z ich przewodnikiem ks. Kajetanem, za podjęty trud podczas wielkich upałów, za ich modlitwę i zaniesione intencje przed tron Matki Bożej.

1. We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego – kapłana i męczennika z Auschwitz, patrona diecezji elbląskiej.

2. W środę [15 sierpnia] obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a jednocześnie Święto Wojska Polskiego. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. – błogosławieństwo ziół, kłosów zbóż i kwiatów.

3. W piątek [17 sierpnia] we wspomnienie św. Jacka Odrowąża swoje imieniny obchodzi ks. bp Jacek Jezierski. Najdostojniejszego Solenizanta otoczmy naszą życzliwą modlitwą.

4. W przyszłą niedzielę wyruszą ze Sztumu na odpust Św. Rodziny do sanktuarium w Ryjewie, trzy pielgrzymki: piesza, rowerowa i biegaczy. Msza Św. rozpocznie się o godz. 13.oo. Wyjście poszczególnych pielgrzymek:

piesza godz. 8.30

rowerowa i biegaczy godz. 11.00

5. Zapowiedzi przedślubne II:

Kacper Maciąg i Dominika Katarzyna Pryjomska – Sztum

Adrian Sylwester Gałka – Sztum i Anna Kłosińska – Kamienna

Piotr Czarnecki i Edyta Krzemińska – Sztum

6. W tym tygodniu pożegnaliśmy Arkadiusza Dolattę. Wieczny odpoczynek