XIV Niedziela Zwykła

 

1. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Przypominam, że w czasie wakacyjnym nie ma Mszy Św. niedzielnej o 12.3o.

3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek św. Benedykta z Nursji – patrona Europy, w środę św. Brunona z Kwerfurtu– apostoła Prusów, w sobotę św. Bonawenturę biskupa i doktora Kościoła.

4. Przyszła niedziela, 16 lipca, przykrywa liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XIII wieku. Tego dnia w Postolinie o godz. 11.3o odbędzie się uroczystość odpustowa.

5. Zachęcamy do udziału w jubileuszowej XXV. Elbląskiej Pielgrzymce Pieszej, która wyruszy w ostatnich dniach lipca na Jasną Górę. Przypominamy o składaniu intencji modlitewnych do skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Jasnogórskiej.

6. W dniach 10 -20 lipca w Sztumie przebywać będzie 40 osobowa grupa dzieci polskich z Białorusi. Sztumskie Koło Wspólnoty Polskiej zwraca się z prośbą, by wzorem lat ubiegłych, nasze rodziny zechciały ugościć dzieci w swoich domach w przyszłą niedzielę. Odbiór dzieci mógłby się odbyć w godzinach porannych z internatu szkoły w Barlewiczkach lub w kościele po porannej Mszy Św. Zgłoszenie – tel. 501 681 806, 608 393 714 lub bezpośrednio w parafii.

7. Dzisiaj o godz. 19.oo w domu parafialnym odbędzie się spotkanie pielgrzymów udających się do Włoch.

8. Zapowiedzi przedślubne

II. Adam Kilichowski i Paulina Anna Fabich – Sztum

  1. Artur Mieczysław Urban – Elbląg i Małgorzata Rozenberg – Sztum

Michał Kuźbicki i Marta Aleksandra Żółtowska – Gdańsk

9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Czesława Saj i Łucję Preuss. Wieczny odpoczynek ….