XIII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj pierwsza wakacyjna niedziela. W czasie odpoczynku bądźmy świadkami Bożej obecności i działania w świecie.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 17.45. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Świętej.

5. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania. Tego dnia w galerii „El” w Elblągu, o godz. 18.00 rozpocznie się oratorium Pasyjne pt.” Cień oddechu”

W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych parafian z Komunią Świętą, Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania przed Mszą św. o 7.00 i 18.00. Nie będzie mszy o godz. 16.30

W sobotę po porannej Mszy Świętej różaniec w intencji rodzin i małżeństw, a o 21.00 Apel Jasnogórski

W piątek o godz. 6.00 z parkingu przy kościele wyruszy pielgrzymka nauczycieli i wychowawców na Jasną Górę.

6. Za tydzień w pierwszą niedzielę lipca ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe.

7. w okresie wakacyjnym nie będzie mszy niedzielnej o godz. 12.30

8. Z dniem 1 lipca ks. biskup elbląski skierował ks. Adriana Pazdyka na nową placówkę do parafii Trójcy Świętej w Dzierzgoniu. Bardzo dziękujemy ks. Adrianowi za trzyletnią pracę duszpasterską w naszej parafii. Niech Chrystus Najwyższy Kapłan błogosławi księdzu w dalszym życiu kapłańskim.

6. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, chcemy życzyć bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy.