XIII Niedziela Zwykła

Sławię Cię Panie, bo mnie wybawiłeś!

W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe wieży naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

1. We wtorek obchodzimy święto św. Tomasza Apostoła.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek. Tego dnia modlimy się o powołania do kapłaństwa i zakonu. W piątek okazja do spowiedzi przed Mszą św. o 7.oo i 18.oo. Od godz. 9.oo kapłani udadzą się z komunią św. do chorych. W sobotę po porannej Mszy Św. różaniec w intencji małżeństw i rodzin a o 21.oo Apel Jasnogórski.

3. Od dziś do końca sierpnia (okres wakacji) nie odprawiamy Mszy św. o godz. 12.3o. Kancelaria parafialna w okresie wakacji jest otwarta we wtorek g. 16.00-18.00 i w sobotę 10.00-12.oo. Sprawy pilne prosimy zgłaszać po Mszy św.

4. W piątek w domu parafialnym odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne przed pieszą pielgrzymką na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Również tych, którzy mogą jeszcze nie być do końca pewni, czy będą mogli w tych wyjątkowych rekolekcjach wziąć udział. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.00.

5. We wrześniu Ojciec Święty Franciszek odwiedzi Kraje Bałtyckie. Podczas pobytu na Litwie spotka się także z młodzieżą. Gorąco zachęcam młodych do wyjazdu na to wydarzenie z udziałem Papieża. W związku z powyższym, w ramach duszpasterstwa młodzieży diecezji elbląskiej, organizujemy 2-dniowy wyjazd na Litwę. Odbędzie się on w dniach 21-22.09.2018. Koszt 150 zł. (płatne do końca sierpnia) oraz 40 euro (płatne w dniu wyjazdu). Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Kajetana.

6. Od dzisiejszej niedzieli nowym wikariuszem naszej parafii będzie ks. Łukasz Gaca, który dotychczas pracował w parafii Św. Rodziny w Elblągu. Życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej naszej wspólnoty parafialnej.

7. Ksiądz proboszcz przeprasza za czwartkowy, późnonocny alarm dzwonami. Pomylił pilot od alarmu z pilotem od uruchamiania dzwonów.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: Jerzego Kucharczyka i Annę Kukurudz. Wieczny odpoczynek…