XIII Niedziela Zwykła

Dziś pierwsza niedziela lipca. W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę, przeznaczone będą na trwające prace remontowe ścian zewnętrznych naszego kościoła. Dziękujemy za zrozumienie i życzliwość.

1. Rozpoczęły się wakacje dla dzieci i młodzieży. Niech staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w kontakcie z przyrodą. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej.

2. Wakacyjny porządek Mszy Świętych niedzielnych: 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.15 i 18.oo. W środy nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.oo, a w czwartki Koronka do miłosierdzia Bożego o godz. 17.45. Wszystkich parafian i gości przebywających u nas na wakacjach zapraszamy do udziału w codziennej Eucharystii i w tych nabożeństwach.

3. Nie wszyscy wyjechali na wakacje. Może znamy jakąś wielodzietną rodzinę, którą należy wesprzeć, fundując wyjazd dziecka na kolonie, obóz, wycieczkę czy rekolekcje. Mamy być świadkami miłości miłosiernej.

4. Nie zapominajmy o pracujących na roli, na budowach, w szpitalach, transporcie, pozostających na koniecznych dyżurach. Módlmy się, aby Pan Bóg błogosławił w ich trudzie. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać.

5. W poniedziałek, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary.

6. W środę o 18.oo Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy zmiana tajemnic.

7. W czwartek, wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Pierwszy piątek to dzień Komunii św. wynagradzającej za grzechy osobiste
i całego świata. Chrystusa Eucharystycznego możemy przyjąć tylko czystym sercem. Okazja do pierwszopiątkowej spowiedzi świętej przed Mszą Św. o godz. 7.oo i 18.oo. Pod godz. 9.oo odwiedzimy chorych z Komunią Św.

9. W sobotę 8 lipca o godz.19.00 spotkanie organizacyjne pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

10. Zapowiedzi przedślubne:

II. Piotr Jabłoński i Karolina Helena Pawowicz – Elbląg

Sebastian Wójciak – Sztum i Emilia Lisak – Bałdowo

  1. Adam Kilichowski i Paulina Anna Fabich – Sztum

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy Halinę Biernacką.

Wieczny odpoczynek….