XI Niedziela Zwykła

 

1. W czasie trwania oktawy Bożego Ciała zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 1745 połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła.

2. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości w piątek nie będzie obowiązywał post od potraw mięsnych. W ten sam dzień obchodzimy Dzień Ojca.

3. Również w piątek będzie zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Z tej okazji zapraszamy młodzież i dzieci, a także nauczycieli na Mszę św. o godz. 1630.

4. Za tydzień  będziemy przeżywali  Rocznicę I Komunii Świętej. Msza Święta w intencji dzieci i ich rodziców zostanie odprawiona o godz. 1230.  Spowiedź  Święta przed Rocznicą Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci i rodziców, a także spowiedź na zakończenie roku szkolnego w czwartek od godz. 1730.

5. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela. W tym dniu imieniny obchodzi ks. bp Jan Styrna, którego otaczamy naszą serdeczną modlitwą.

6. W tym tygodniu w zakładzie Pana Lipskiego można odbierać pamiątkowe zdjęcia z uroczystości I Komunii św.

7. Dziś po każdej Mszy Świętej pielgrzymi z grupy „Zantyr Sztum” zbierają ofiary do puszek, które będą przeznaczone na organizacje pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Na ołtarzu Matki Boskiej Częstochowskiej znajduje się pudełko, do którego można wrzucać kartki z intencjami, w które pielgrzymi zaniosą na Jasną Górę. Każdy, kto jest chętny do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce proszony jest o kontakt z ks. Kajetanem.

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Jerzego KRAUZE, Śp. Czesławę MIKUŁA, Śp. Ryszarda WIŚNIEWSKIEGO. Wieczny odpoczynek…

9. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II

Seweryn SZYMAŃSKI, Zajezierze i Ewa Agnieszka GRUNWALD, Gościszewo

Zapowiedź I

Adam KAMIŃSKI, Sztumska Wieś i Monika SEŃCZYK, Malbork

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.