WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
W dniu dzisiejszym ofiary składane na tacę przeznaczone będą na trwający remont kuchni i jadalni w plebanii. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowania.

1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Najbliższy tydzień będzie poświęcony przygotowaniom do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po przez udział w nowennie, będziemy prosić o łaskę otwarcia naszych serc na przyjęcie natchnień Ducha Świętego.

2. Dziś obchodzimy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich prezentami, lecz przede wszystkim prośmy o łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. Wszystkim dzieciom życzymy wiele Bożej radości !

3. Dziś przypada 1. niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Zasiadając do wspólnego stołu, zastanówmy się razem, za co szczególnie chcielibyśmy Panu Bogu podziękować i spróbujmy porozmawiać o tym w gronie rodzinnym. Nie zapominajmy również o modlitwie dziękczynnej.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe odprawione będą codziennie o godz. 17.4o.

5. We wtorek, środę i czwartek o 17.oo zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania na ostatnie spotkanie przed wakacjami.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzimy chorych z Komunią Św.; będzie też okazja do spowiedzi przed każdą Mszą Św. W pierwszą sobotę miesiąca po porannej Mszy Św. zapraszamy na w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo na Apel Jasnogórski.

7. W piątek na wieczornej Mszy Św. ks. Tomasz Śmigowski będzie dziękował Panu Bogu za kapłaństwo w 5 rocznicę święceń. A ks. proboszcz Tomasz Baliński w sobotę o 15.oo w kościele Św. Andrzeja Boboli będzie przezywał jubileusz 25- lecia kapłaństwa.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o 12.3o odbędzie się uroczystość 1 rocz. Komunii Św. Dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w piątek na godz.16.oo do spowiedzi przed tą uroczystością.

9. Za tydzień po każdej Mszy Św. zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na pomoc ofiarom powodzi na Bałkanach. Tego dnia o godz. 17.oo w katedrze elbląskiej odbędzie się ingres nowego biskupa naszej diecezji ks. bpa Jacka Jezierskiego.
10. Zapowiedzi przedślubne:
II. Mirosław Tomasz Kucharski i Sylwia Marzena Borkowska – Sztum
Adrian Tyszyński – Sztum i Beata Bruś – Czernin
I. Marcin Chrzanowski i Paulina Anna Wiatrowska – Sztum
Grzegorz Krzysztof Bartoszewicz – Szropy i Monika Stefańska – Sztum

11. W tym tygodniu pożegnaliśmy Marię Borzemską i Halinę Dłużewską. Wieczny odpoczynek…