Wniebowstąpienie Pańskie

Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone będą na naprawę zabytkowej bramy wejściowej na teren naszego kościoła. Trzy skrzydła zostały poddane renowacji i już są zamontowane. Dziękujemy za zrozumienie.

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych – codziennie 15 minut przed wieczorną Mszą św. Odmawiajmy też wspólnie litanię do Serca Pana Jezusa w naszych domach.

2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta.

3. W sobotę, ponad 160 młodych ludzi ze Sztumu i okolicy wzięło udział w  ogólnopolskim spotkaniu młodych na Polach Lednickich, pod hasłem „Ty wiesz, że Cię kocham”. Dziękujemy tym, którzy modlitwą i środkami materialnymi pomogli w zorganizowaniu tego wydarzenia.

4. W piątek od godz. 9.oo odwiedzimy chorych z komunią św. Tego dnia okazja do spowiedzi przed Mszą Św. O 7.oo, 16,3o i 18.oo.

5.W najbliższą sobotę, czyli w wigilię zesłania Ducha Świętego, Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży organizuje w Elblągu czuwanie modlitewne dla młodych. Zapraszamy na wyjazd autobusowy na to wydarzenie. Koszt 15 zł. Zapisy u ks. Kajetana.

6. W poniedziałek o 16.3o w kościele odbędzie się próba dzieci przed uroczystością I Komunii św. We wtorek, środę i czwartek o godz. 17.oo odbędą się katechezy przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania.

7. Stowarzyszenie Dar Serca dziękuje za pomoc finansową podczas zbiórki w ramach akcji Pola Nadziei. Zebrano 1654, oo zł. Za tą kwotę zostaną zakupione koncentratory tlenu i sprzęt rehabilitacyjny. Stowarzyszenie zaprasza młodzież i osoby dorosłe do udziału w wolontariacie. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie na Reja 12.

8. Cieszymy się z obecności ks. Maksymiliana, neoprezitera, naszego nowego wikariusza. Niech Chrystus Kapłan błogosławi w posłudze.

9. W tym tygodniu pożegnaliśmy Zbigniewa Ciesielskiego. Wieczny odpoczynek…