Wniebowstąpienie Pańskie

Szukajcie tego co w górze, gdzie zasiada Chrystus po prawicy Ojca!

1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski.

2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszym kościele – codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Odmawiajmy też wspólnie litanię loretańską w naszych domach.

3. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego tzw. Zielone Święta. Trwa nowenna przed tą uroczystością. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitewne czuwanie w sobotę o 19.o, o 20.oo Msza Św. zakończona Apelem Jasnogórskim.

4. Stowarzyszenie Dar Serca dziękuje za przeprowadzoną zbiórkę publiczną w ramach akcji Pola Nadziei. Jednocześnie informuje, że realizuje projekt skierowany do osób powyżej 60 roku życia, służąc wsparciem w rozwijaniu aktywności społeczno-edukacyjnej. Formularze zgłoszeniowe są w Darze Serca, MOPS i SCK.

5. Zapowiedzi przedślubne II:

Łukasz Panek – Nowy Dwór Gdański i Aleksandra Dmitrzak – Poznań Wojciech Ranachowski i Agnieszka Misiuk – Sztum

I: Adrian Dawid Małyszka i Patrycja Myśliwska – Elbląg

Michał Walczak i Karolina Walczak cywilnie związani – Sztum

6. W miniony tygodniu pożegnaliśmy: Andrzeja Krauze, Janinę Jarlińską, Nikodema Strąka i Józefa Szubę. Wieczny odpoczynek…