Wniebowstąpienie Pańskie

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Na nabożeństwo majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godz. 17.45.

3. Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętych, które odprawimy o godz. 7.oo i 18.oo. Na 18.oo wspólnota Odnowy w Duchu świętym zaprasza wszystkich na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie.

4. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę. Zachęcamy do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy przed wieczorną Eucharystią połączoną ze śpiewem litanii loretańskiej.

5. We środę o godz. 18.oo zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp Józefa Wysockiego podczas której zostanie udzielony sakrament bierzmowania. Zapraszamy wszystkich parafian do modlitwy o umocnienie wiary naszej młodzieży.

6. W piątek przypada 99. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.

7. Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy. Codziennie przed Mszą Świętą można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

8. Solenizantom − paniom i panom Stanisławom oraz pozostałym solenizantom tego tygodnia oraz wszystkim obchodzącym rocznice urodzin, ślubu, bierzmowania, Pierwszej Komunii świętej przekazujemy życzenia obfitości Bożych darów i łask. Tych, którzy ostatnio odeszli od nas do domu Ojca: Janinę Mokwa i Sabinę Borko polecamy naszym modlitwom. Wieczny odpoczynek…

9. Zapowiedzi II: Wojciech Jan Pliszka, kawaler i Aleksandra Mucha, panna – Sztum