Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina każdemu z nas niebo, które jest celem naszego ziemskiego pielgrzymowania.

2. W środę w godz. 1400-1500 w domu parafialnym odbędzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Firma Green Office Ecologic poprzez swoją działalność związaną z przetwarzaniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego i odzysku z nich surowców wspiera Sekcję Polską Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

3. W ubiegłym tygodniu ks. Łukasz Garbacki na Wydziale Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego obronił pracę doktorską. Gratulujemy.

4. Do środy włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe pół godziny przed Mszą św. W najbliższy czwartek rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 1745 będziemy sprawowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

5. W czwartek, 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka, na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa; prosimy o nowe i święte powołania, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msze św. o godz. 700, 1630 i 1800. Kapłani z Komunią św. swoich chorych odwiedzą od godz. 900. W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec święty w intencji rodzin i małżeństw, a o godz. 2100 na Apel Jasnogórski.

7. W sobotę o godz. 1400 będzie odprawiona uroczysta Msza św. z okazji 25-lecia kapłaństwa naszego parafianina ks. Kan. Dariusza Juszczaka. Serdecznie zapraszamy.

8. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

9. Ofiary na tacę zbierane w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na prace remontowe naszego kościoła, które już się rozpoczęły.

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Edmunda BALBUZA. Wieczny odpoczynek…

11. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II

Roman LUBIŃSKI, Sztum i Grażyna MILEWSKA, Sztum

Zapowiedź I

Gniewomir Józef GORCZYCA, Sztum i Magdalena Anna PIOTROWSKA, Osiek

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.