VIII Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj rozpoczynamy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji.

2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia o godz. 700, 945, 1630, 1800. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły.

3. W przyszłą środę po Mszy św. o godz. 1800 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania, których opiekunem jest ks. Piotr.

4. W środę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Pierwszy piątek to dzień Komunii Świętej wynagradzającej za grzechy osobiste i całego świata. Kapłani odwiedzą swoich chorych od godz. 900.W sobotę po porannej Mszy św. zapraszamy na różaniec święty w intencji rodzin i małżeństw, a o godz. 2100 na Apel Jasnogórski.

6. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci godz. 1630, dla dorosłych i młodzieży o godz. 1730. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu na godz. 1745.

7. Osoby dorosłe i młodzież już pracującą, które nie były jeszcze bierzmowane zapraszamy na spotkanie przygotowujące do przyjęcia tego sakramentu, które odbędzie w najbliższą sobotę, tj. 4 marca o godz. 1600 w salce katechetycznej w domu parafialnym.

8. W okresie Wielkiego Postu Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym wraz z ks. Kajetanem zapraszają do udziału w rekolekcjach prowadzących do całkowitego zawierzenia swojego życia Jezusowi przez Maryję. Spotkania będą się odbywały w czwartki o godz. 1900.

9. Dnia 19 marca w niedzielę na PGE Arenie w Gdańsku w ramach Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk będzie podejmowała Legię Warszawa. Organizujemy wyjazd na ten mecz. Zainteresowanych zarówno starszych, jak i młodszych prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

10. W dniach 21-30 lipca organizujemy autokarową pielgrzymkę do Włoch. W programie m.in. Częstochowa, Wenecja, Loreto, Manopello, Lanciano, San Giovani Rotondo, Neapol, Pompeje, wyspa Capri, Monte Cassino, Rzym (Msza św. przy grobie św. Jana Pawła II), Asyż. Przybliżony koszt to ok. 990 zł i 300 €. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Piotrem.

11. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zarezerwowało środki na remont części elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na udział własny naszej parafii w tym przedsięwzięciu.

12. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Hilarego SNOPEK. Wieczny odpoczynek…