VI Sztumski Orszak Trzech Króli – Podsumowanie

Hasło tegorocznego Orszaku „Cuda, cuda ogłaszają” zaczerpnięte z kolędy „Dzisiaj w Betlejem” to nawoływanie do wspominania cudów tych niepozornych, które przydarzają nam się każdego dnia jak i tych historycznych, jak np. Cud nad Wisłą, którego setną rocznicę, będziemy obchodzić w tym roku.

Orszak Trzech Króli to największe jasełka na świecie. Orszak to wspólne świętowanie narodzenia Jezusa w Betlejemskiej stajni, a podążając za Gwiazdą i Królami wspólnie oddamy hołd Nowonarodzonemu Jezusowi w stajence. W tym roku orszaki przejdą w 872 miejscowościach w Polsce i 21 poza jej granicami.

Dziękujemy św. Rodzinie: Joannie i Dawidowi Maksimik z córką Hanią

Królom; w tym roku byli to: Karol Myk, Andrzej Suchecki oraz Krzysztof Nowak

Dziękujemy p. Arkadiuszowi Dzikowskiemu który w tym roku przygotował scenariusz i Bractwu Rycerzy Ziemi Sztumskiej, którzy wspierają nas od początku.

Dziękujemy wszystkim aktorom, młodzieży, liturgicznej służbie ołtarza, uczniom ze szkolnego koła Caritas z Barlewiczek wraz z opiekunami, Policji i Straży Miejskiej za zapewnienie bezpieczeństwa oraz tym którzy swoim zaangażowaniem i pracą przyczynili się do zorganizowania tego Orszaku.

Dziękujemy sponsorom: 

Bankowi Spółdzielczemu w Sztumie,

właścicielom stadniny „Iskra”,

Hurtowni budowlanej „Blesa” w Sztumie,

cukierni Sankiewicz,

cukierni „Ciacho” p. Kozakiewicza,

Hurtowni „U Stacha”,

piekarni PSS,

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom orszaku za przybycie i wspólne kolędowanie.

                                  Organizatorzy Orszaku Trzech Króli w Sztumie