VI Niedziela Wielkiego Postu – Niedziela Palmowa

1. Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia – przeżyjmy te dni w duchu głębokiej wiary.

2. W Wielką Środę zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 1830 w kościele św. Anny i zakończy się w kościele św. Andrzeja Boboli.

W Wielki Czwartek o 1000 w katedrze duchowieństwo Diecezji Elbląskiej pod przewodnictwem Biskupa będzie sprawować Mszę Św. Krzyżma, z poświęceniem olei do namaszczeń przy chrztach, bierzmowaniach i święceniach kapłańskich.

W naszym kościele o godz.1800 celebrowana będzie w tym dniu jedna Msza św., zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Na tej Mszy św. będziemy modlić się w intencji kapłanów i dziękować za dar Eucharystii.

W Wielki Piątek przeżywamy tajemnicę męki i śmierci Chrystusa. W tym dniu zachowujemy post ścisły.

O godz. 1200 czuwanie i adorację Najświętszego Sakramentu przy ciemnicy, przeprowadzi Służba Liturgiczna Ołtarza,

o 1300 Wspólnota Żywego Różańca,

o 1400 Odnowa w Duchu Świętym,

o 1500 w godzinie Miłosierdzia Bożego koronkę i rozpocznie nowennę Wspólnota Miłosierdzia (nowenna w pozostałe dni o 1730),

o 1600 – Neokatechumenat.

O 1700 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Tego dnia nie sprawuje się Eucharystii. Liturgia rozpocznie się o godz. 1800 – biorąc udział możemy uzyskać odpust zupełny.

Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Pamiętajmy o tym, kiedy przyjdziemy święcić pokarmy – od 900 do 1500 co godzinę. Ten dzień upamiętnia zstąpienie Chrystusa do otchłani – nadal obowiązuje więc cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Wieczorem o 2000 rozpoczniemy liturgię Wielkiej Nocy – Wigilię Paschalną – na którą przynosimy świece. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę na jedną godzinę przed liturgią, będzie okazja do skorzystania ze spowiedzi. W Wielki Czwartek i Piątek adoracja będzie trwała do godz. 2200.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – poranna Msza Św. z procesją rezurekcyjną o 630 i następne Msze Św. wg porządku niedzielnego.

3. Ogłoszenie do kandydatów przystępujących do sakramentu bierzmowania 26 kwietnia 2017 r. (grupa ks. Włodzimierza): próba w kościele 13 kwietnia (czwartek) o godz. 1000.

4. W przeddzień Niedzieli Bożego Miłosierdzia, 22 kwietnia ks. Kajetan organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Jezusa Miłosiernego w Zielonce Pasłęckiej świętującego w tym roku 30-lecie ustanowienia. Koszt pielgrzymki to 45 zł. Zainteresowanych prosimy o kontakt z ks. Kajetanem.

5. Dziś po każdej Mszy Świętej przy głównym wejściu do kościoła młodzież z naszej parafialnej wspólnoty Oazowej rozprowadza ręcznie zrobione różańce jako cegiełki na fundusz duszpasterstwa młodzieży.

6. W Wielki Czwartek o godz. 1900 w domu parafialnym odbędą się nauki przed Chrztem św., na które zapraszamy rodziców i chrzestnych, których dzieci w najbliższym czasie mają przyjąć ten sakrament.

7. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Norberta TESZNER, Śp. Danutę KAŹMIERCZAK i Śp. Henryka GARBOWSKIEGO. Wieczny odpoczynek…

8. Zapowiedzi przedślubne

Zapowiedź II.

Andrzej MAZURKIEWICZ, Sztumska Wieś i Ewelina ŁEBEK, Sztum

Tadeusz KOCHANOWSKI, Borowy Młyn i Katarzyna PAWEŁKIEWICZ, Sztum

Zapowiedź I.

Wojciech JANUSZKO i Anna Maria JĘDZREJEWSKA, Sztum

Tomasz Krzysztof BURNY, Sztum i Marta Jadwiga KAŁUŻA, Malbork

Michał ANKUDOWICZ, Sztum i Joanna GRABOWSKA, Olsztyn

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.