VI Niedziela Wielkanocy

Ofiary składane w dniu dzisiejszym na tacę przeznaczone będą na rozpoczęty remont dachu kościoła w Sztumskiej Wsi. Dziękujemy za zrozumienie.

1. Dzisiaj rozpoczynamy maj – miesiąc Maryjny. Zapraszamy na majowe nabożeństwa codziennie o godz. 17.45.

2. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika, modlimy się w intencji ludzi pracy. Również pamiętamy o tych, którzy poszukują pracy, by spotykali życzliwych ludzi gotowych pospieszyć im z pomocą.

3. We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Przyjdźmy w tym dniu do kościoła. Msze Święte będą odprawione o godz. 7.oo, 9.45 – główna uroczystość z udziałem wszystkich środowisk miasta z kompanią reprezentacyjną ZK i o 18.oo. Tego dnia będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny, za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji.

4. Od 3 maja do niedzieli 8 maja w godz. 12.oo-16.3o przed Urzędem Miasta Gminy w Sztumie odbędzie się rejestracja do krajowej bazy dawców szpiku kostnego. Akcja jest bezpłatna, polega na wypełnieniu formularza oraz pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka. To wszystko. Nie ma to nic wspólnego z zastrzykami w kręgosłup.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się w środę i będzie połączona z intencjami wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy Św. zamiana tajemnic w różańcu. Z racji wspomnienia Św. Floriana, będziemy modlić się w intencji strażaków.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić o święte powołania zakonne i kapłańskie.
W piątek od 9.oo proboszcz odwiedzi chorych parafian z Komunią Świętą a ks. Włodzimierz w sobotę także od godz. 9.oo. Przed każdą Mszą Św. będzie okazja do spowiedzi. W sobotę po porannej Mszy Św. − różaniec w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo modlitwa apelowa.

7. Za tydzień przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kazanie wygłosi nasz diakon Daniel Jeżak, który 28 maja przyjmie święcenia kapłańskie a 5 czerwca odprawi Mszę Św. Prymicyjną. Proszę o modlitwę w Jego intencji.

8. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom tygodnia. Zmarłych parafian: Heronima Lewandowskiego, Alfredę Zdziennicką i Kazimierę Tokarek polecamy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek ….

9. Zapowiedzi II:

Tomasz Ziółkowski, kawaler i Monika Jaroszewska, panna – Sztum

Bartosz Olszewski, kawaler – Sztum i Monika Czarnowska, panna – Ryjewo

I: Wojciech Jan Pliszka, kawaler i Aleksandra Mucha, panna – Sztum