V Niedziela Wielkiego Postu

 

Dzisiejsze ofiary zbierane na tacę przeznaczone są (jako nasz udział własny) na remont części elewacji zewnętrznej naszego kościoła.

1. W naszej parafii witamy alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego, którzy w dniu dzisiejszym ubogacą każdą Mszę św. oprawą muzyczną, a o godz. 1730 poprowadzą nabożeństwo pasyjne pt. „Siedem ostatnich słów Jezusa” połączone z adoracją krzyża.

2. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach drogi krzyżowej w każdy piątek o godz. 1630 dla dzieci i 1730 dla młodzieży i dorosłych i gorzkich żali w niedziele o godz. 1745 (z wyjątkiem dzisiejszej). Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pasyjnych nabożeństwach.

3. Dzisiaj, 2 kwietnia, przypada 12. rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Warto pamiętać, że przez jego wstawiennictwo możemy prosić Pana Boga o potrzebne dla nas łaski.

4. W środę na Mszy św. o godz. 1800 będziemy się modlić w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek będziemy prosili o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek będziemy przepraszać Boże Serce za brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Przed południem kapłani odwiedzą swoich chorych z Komunią św.

6. Ks. Kajetan organizuje wyjazd busem na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Morąga do Zielonki Pasłęckiej. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, chętnych prosimy o kontakt z ks. Kajetanem.

7. Prosimy o składanie ofiar do skarbonki pod chórem na paschał oraz kwiaty i świece do ciemnicy i Grobu Pańskiego.

8. W Niedzielę Palmową po każdej Mszy Świętej przy głównym wejściu do kościoła młodzież z naszej parafialnej wspólnoty Oazowej będzie rozprowadzać ręcznie zrobione różańce jako cegiełki na fundusz duszpasterstwa młodzieży. Głównie na wyjazd na Lednicę. Zachęcamy do wsparcia naszej młodzieży.

9. Ogłoszenie do kandydatów przystępujących do sakramentu bierzmowania 26 kwietnia 2017 r. (grupa ks. Włodzimierza): pierwsza próba w kościele 6 kwietnia (czwartek) o godz. 1630, rozmowa kwalifikacyjna 8 kwietnia (sobota) o godz. 1000 (młodzież na spotkanie przynosi katechizmy i indeksy).

10. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy Śp. Franciszka PSUJA, Śp. Jadwigę GRABOWSKĄ i Śp. Marię SKIERKOWSKĄ. Wieczny odpoczynek…

11. Zapowiedzi przedślubne:

Zapowiedź I.

Andrzej MAZURKIEWICZ, Sztumska Wieś i Ewelina ŁEBEK, Sztum

Tadeusz KOCHANOWSKI, Borowy Młyn i Katarzyna PAWEŁKIEWICZ, Sztum

Ktokolwiek wie o przeszkodach do zawarcia małżeństwa pomiędzy narzeczonymi proszony jest o kontakt z księdzem w kancelarii parafialnej.