V Niedziela Wielkiego Postu

Jezus do kobiety: I ja ciebie nie potępiam. Idź i odtąd już nie grzesz.

  1. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.

  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.45; w piątki – Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.3o, dla dorosłych o godz. 17.3o.

  3. W czwartek o godz. 19.oo w domu parafialnym nauka przed chrztem.

  4. W Piątek przed Niedzielą Palmową w całej Polsce organizowane są tzw. Ekstremalne Drogi Krzyżowe. W naszej okolicy są wyznaczone dwie trasy. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym nabożeństwie w drodze a chętnych powiadamiamy, że wszelkie informacje i rejestracje odbywają się przez stronę internetową www.edk.org.pl

  5. Za tydzień – Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. a o 9.45 procesja z palmami. Za tydzień młodzież zaangażowana w duszpasterstwo przy naszej parafii będzie rozprowadzać cegiełki. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie czerwcowego wyjazdu na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Palach Lednickich. W zeszłym roku w takim wyjeździe wzięło udział ponad 130 młodych osób z naszej parafii i całej okolicy. Zachęcamy i prosimy o materialne wspieranie tego duszpasterstwa.

  6. W do skarbony pod chórem, można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

  7. W sobotę na godz. 10.oo, zapraszamy chętne osoby do pomocy przy sprzątaniu generalnym naszej świątyni. Proszę o zabranie odpowiednich sprzętów.

  8. Zapowiedzi przedślubne I: Jakub Mateusz Michoński i Elżbieta Dąbrowska – Czernin

  9. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Bożenę Mróz. Wieczny odpoczynek…