V Niedziela Wielkanocy

Ja jestem Krzewem Winnym, a wy latoroślami!

1. Dziś obchodzimy XII. Ogólnopolską Niedzielę Modlitw za kierowców. Zachęcamy do modlitwy w intencji kierowców, a jednocześnie apelujemy o spokojną i bezpieczną jazdę. Nagminne korzystanie z telefonów komórkowych bez zestawów głośnomówiących, należy rozpatrywać w kategoriach grzechu ciężkiego – jest to narażenie zdrowia i życia użytkowników ruchu drogowego.

2. We wtorek rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, śpiewem litanii loretańskiej ku czci Matki Bożej oraz czytanką maryjną codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy do udziału.

3. W środę na 18.oo zapraszamy wspólnotę Żywego Różańca na Mszę Św. i zmianę tajemnic różańcowych.

4. W czwartek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto państwowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.oo, 9.45 w intencji Ojczyzny i 18.oo w intencji tegorocznych maturzystów.

5. W I piątek miesiąca Msze Św. o 7.oo, 16.3o dla dzieci i 18.oo. Będzie okazja do spowiedzi. Od godz. 9.oo rozpoczniemy odwiedziny chorych z Komunią św.

6. W sobotę po porannej Mszy Św. zapraszamy na różaniec w intencji rodzin i małżeństw a o 21.oo na Apel Jasnogórski.

7. Informacja o dyspensie Ks. Biskupa Elbląskiego udzielonej z racji tzw. długiego weekendu: Obowiązujące prawo Kościoła określa piątek jako dzień pokuty. W Polsce obowiązuje katolików w piątki wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych [kan. 1251 KPK]. W trosce o spokój sumienia udzielam katolikom diecezji elbląskiej i przebywającym w jej granicach, dyspensy od obowiązującego prawa w piątek, dnia 4 maja 2018 roku. Równocześnie proszę: o modlitwę i jałmużnę, to jest wsparcie biednych i znajdujących się w potrzebie. +Jacek Jezierski – biskup elbląski

7A. W sztumskiej Wsi w przyszłą niedzielę o godz. 10.oo uroczystość I Komunii św. Spowiedź w sobotę o 16.3o.

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Eugeniusza Kościańskiego. Wieczny odpoczynek…