Uroczystość NMP Częstochowskiej

Maryjo: jestem, pamiętam, czuwam!

1. W poniedziałek wspominamy w liturgii św. Monikę, we wtorek św. Augustyna biskupa i doktora Kościoła, w środę męczeństwo św. Jana Chrzciciela.

2. W sobotę przypada 1 września: dzień pamięci ofiar II wojny światowej oraz dzień modlitw o pokój na świece. Zgodnie z życzeniem papieża Franciszka tego dnia modlimy się także o ochronę i ocalenie przez zniszczeniem i złem całego świata stworzonego przez Boga. Po porannej Mszy św. różaniec w intencji małżeństw i rodzin a o 21.oo Apel Jasnogórski – gdyż jest to pierwsza sobota miesiąca.

3. W niedzielę [za tydzień, 2 września] zapraszamy na Mszę św. o g. 12.30 z udziałem dzieci.

4. Wyższe Seminarium Duchowne w Elblągu czeka na kandydatów pragnących podjąć studia filozoficzno-teologiczne w tym roku akademickim: II termin rekrutacji w dniu 12 września br. Szczegóły na stronie internetowej diecezji oraz seminarium.

5. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na uroczystości odpustowe do sanktuarium Maryjnego w Piasecznie w dniu 8 września. W tym roku przypada 50 rocznica koronacji figury Matki Bożej, której dokonał kard. Karol Wojtyła. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u Pani Urszuli Gostomczyk.

6. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace konserwatorskie wieży naszego kościoła.

7. Zapowiedzi przedślubne II

Dawid Maksymik – parafia Susz i Joanna Dulska – Sztum

8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy Andrzeja Kołoszewskiego. Wieczny odpoczynek.